KAPAN

Hiç hipnoz edildiğinizi düşündünüz mü?
Büyük ihtimalle hayatınızın bir bölümünde bu konu aklınıza gelmiştir. Küçükken izlediğimiz çizgi filmlerde ve Hollywood sinemasında bunun örnekleriyle çokça karşılaştık. Bu sefer olay bir cep saatini sağa sola sallamaktan oldukça farklı ilerleyecek. Gelin hep beraber ayrıntıları inceleyelim.


Türkiye'de 21 Nisan 2017 tarihinde vizyona giren Kapan(Get Out) filmi dünya sinemasında ilgiyi üzerine çekti. Yönetmen koltuğunda Jordan Peele oturdu. Ayrıca Ruhlar Bölgesi, Paranormal Aktivite ve Lanet gibi dünyaca ünlü korku filmlerin yapımcısı Jason Blum, Kapan filminin yapımcıları arasında yer aldı.


Filmin konusuna gelecek olursak; Ana karakterimiz Chris akıllı bir adamdır. Sevgilisi olan Rose'a oldukça bağlıdır. Birlikte Rose'un ailesi ile tanışmak için yola çıkarlar. Her şey çok normal gibi gözükürken sonunda eve varırlar. Ancak Chris'in başına nelerin geleceğinden haberi yoktur. 
Bu şaşırtıcı hikaye, sürpriz sonu ile izleyiciyi oldukça etkiledi. Gerilim filmi olan Kapan şuan hala vizyonda.


Kapan filmi etkileyici konusu dışında Amerika'da yaşanan ırkçılığı da eleştirdi. Başrol Daniel Kaluuya ve yan rollerdeki oyuncular başarılarıyla seyirciden tam not aldı. 


Fragmana gitmek için: Kapan Fragman

Yönetmen: Jordan Peele
Oyuncular: Daniel Kaluuya, Alison Williams, Lil Rel Howry, Bradley Whitford, Caleb Landry Jones, Stephan Root, Catherine Keener
İMDB: 8.1/10
Sinemalar: 7.6/10

Kerem Esena

Celal Bayar Üniveristesi'nde okuyorum. Ayrıntılar için İletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca içerikleri paylaşarak destek olabilirsiniz.

8 yorum:

 1. Cep saati sallanan reklamlarla aklımda bu konu. Reklamlar için iyi tek :)

  YanıtlaSil
 2. aaa bu filmi yeni izledim!! Çook güzeldi! Bu arada blognuzda "izle" butonunu göremedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet filme bende hayran kaldım.. Sağ üst köşedeki 3 yatay çizgiye basınca izle bölümünü göreceksiniz.

   Sil
 3. Çok aksiyonlu bir filme benziyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oldukça güzeldi. Aksiyonu ve gerilimi gayet dozunda ilerledi.

   Sil
 4. Filmin özellikle ilk yarısına sinmiş o gerilime bayıldığımı söyleyebilirim. Finale kadar azalmayan bir merak duygusu hissettiriyor insana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerilimi dozunda ve güzeldi. :)

   Sil